Ana sayfa Seo Google Aramalarda Üst Sıraya Çıkmak İçin İpuçları

Google Aramalarda Üst Sıraya Çıkmak İçin İpuçları

1483
0

Google’da üst sıralara çıkmak her sitenin her platformun temel hedefini oluşturuyor. Zaman içerisinde değişen her şey gibi artık üst sıralara çıkmak içinde bazı yenilikleri ve gerçekleri görmek ve kabul etmek gerekiyor. Bu da yeni bir stratejinin gerekliliğini ortaya koyuyor.

Rekabet yükseldi onlar bin oldu, binler ise milyonlar… Su seviyesi eskiye oranla çok daha yüksek. Dolayısıyla eğer Google’da en üst sıralara çıkmak istiyorsanız yapmanız gereken çok daha fazla şey var artık. İşin içine artık Google Adwords da katılınca parayı veren düdüğü çalar tam olarak diyemesekte artık paranın bir etkisi var diyebiliriz.

Google Aramalarda Üst Sıraya Çıkmak İçin İpuçları

Site Değerleri Önemli

Artık seo araçlarının önemi arttı. Bu sebeple sitenizin değerlerini yakından takip etmelisiniz. Bunu bir bütünlük içerisinde görmeli ve gereken çalışmaları eksiksiz yapmalısınız. (Moz, Majestic gibi araçları kullanın)

Hızlı İçerik, Kaliteli İçerik

İçeriği hazırlarken ilk girenlerden biri olmak her zaman büyük bir artıdır. Ancak içeriğin kalitesi de son derece önemlidir. Tabi sitenizde iyi olmalı yoksa kısa sürede geri düşmeye başlarsınız. Google sizi kaynak göstermeli ve insanları size yönlendirmeli.

Bunu nasıl yapar?

  • Hızlı açılan bir platform olmanız gerekiyor
  • Kaliteli içerikler üretmeniz gerekiyor
  • Site değerlerinin iyi olması gerekiyor
  • İçeriğin kısa olmaması gerekiyor
  • Mobil uyumluluk çok önemli

Doğru Kitle= Hedef Kitleyi Belirle

Genele hitap ettikçe etki gücünüz düşebilir. Mümkün olduğunca spesifik çalışın. Belirli bir kitleye yönelin ve o tarafın ilgisini çekecek ve çekmesi muhtemel içerikleri oluşturun. İç link yapısını çok iyi bir şekilde hayata geçirin. İnsanlar sitenizde dolaşsın.

Google Adwords Kullanın

Her ay düzenli belirli bir bütçe ile reklamlarınız yanında olsun. Bu konu çok ayrıntılı bir konu ilerleyen zamanlarda detaylı bir bilgilendirme yapacağım. Bununla beraber araştırma yaparakta birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Google bu konuda ücretsiz ve detayalı destekler vermektedir.

Site Hızına Önem Verin

Bu konu çok önemli. Hızlı açılan siteler kesinlikle daha üst sıralarda kendilerine yer buluyor. Bu sebeple optimizasyonun önemi artıyor. Site hızı iyi olmayan siteler geri planda kalmaya mahkumdurlar.