Ana sayfa Uygulamalar Popüler Ulaşım Uygulamaları

Popüler Ulaşım Uygulamaları

1269
0

Mobil cihazlardaki uygulamaların şüphesiz en sevilenlerinden biri de ulaşımla ilgili olanlardır. İşimizi kolaylaştıran bir rehber niteliği göre bu uygulamalara şöyle bir göz attık.

İster yıl içinde mesai saatleri çıkışında ister  bayram tatillerinde yaşanan tek yönlü trafik hepimizin alıştığı bir ritüel haline geldi. Özellikle bayramlarda, tatillerde zamanını evinden uzakta geçirmek isteyenlerin yollara düşmesiyle birlikte trafik adeta bir kaos ortamına dönmekte. Bu gibi durumlarda teknolojiyi imdada yetişebiliyor.

Popüler Ulaşım Uygulamaları

Yandex.Haritalar Uygulaması

Yandex Haritalar uygulaması Türkiye üzerindeki bütün yerleşim birimlerinin detaylarını içermektedir. Etrafınızda bulunan dinlenme yerlerinden tutun da eczaneler kadar her türlü bilgiyi size verebilmektedir. Bu uygulamanın en büyük faydası ise detaylı uydu görüntüsü vermesi. Bu sayede gideceğiniz yolun trafik durumunu önceden öğrenmeniz mümkün.

Yandex.HaritaWidgeti

Widget, bileşen anlamına gelmekte. Widgetler direkt olarak telefonunuzun üst menüsünde yer alır, bu sayede uygulama çalıştırmanıza gerek kalmaksızın bilgi edinebilirsiniz. Sıkışık trafiklerde hayat kurtarıcı bir fayda sunabilir.

YandexNavigasyon

Anlık trafik durumunun değerlendirmesini yaparak size en uygun yönleri söyleyen bu uygulamanın harika bir algoritması var. Temel hedefi sizi gideceğiniz yere en hızlı şekilde ulaşmanızı sağlamak. Bu sayede sizi trafiğin sıkışık olduğu yerlerden uzak tutuyor. Kapalı yollar ve yol durumu hakkında size bilgi veriyor.

İBB Cep Trafik

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından üretilen bu uygulama İstanbul Trafiğinden kurtulmak isteyenler için harika bir opsiyon sunuyor. Şehirde bulunan CCTV kameralarıyla bağlantısı olduğu için sizlere en güncel ve en kararlı bilgileri sunuyor. Tıpkı Yandex.Navigasyon uygulaması gibi trafiği hesaplayıp size alternatif yolları gösterebiliyor. Kaza yaşanan yollar ile ilgili bile bilgi alabilmeniz mümkün. Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız bu uygulama sizlere diğer uygulamalardan çok daha fazla imkan sunabilir.

ABB Trafik

Bu da İBB trafik gibi bir uygulama olsa da bu uygulamanın ana hedefi Ankaralılar. Eğer Ankara’da yaşıyorsanız ve gelişmiş bir yönlendirme hizmeti almak istiyorsanız bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Trafik Rehberi

Eğer yolculuğunuz esnasında trafik kurallarına göz atma ihtiyacınız olursa bu uygulama sayesinde kurallara göz atma imkanı bulabilirsiniz.

WazeSocial GPS

Başka araçlarla birlikte konvoy halinde seyahat ediyorsanız bu uygulama tam size göre. Diğer araçlardaki kişilerin de bu uygulamayı kullanması şartı ile tüm bilgileriniz diğer tüm araçlardaki kullanıcılarla paylaşılmakta. Gerçek zamanlı olarak diğer araçların bilgilerini görebilmeniz mümkün.

Google Maps

ygulamayı bilmeyeniniz yoktur herhalde. Aman bu uygulama olmadan kesinlikle yola çıkmayın. Çok iyi alternatifleri olsa da Google adeta bu işin lideri. Tam 220 ülkede hizmet veren bu uygulama sayesinde sesli yönlendirmeler yapabilirsiniz.

TomTomMyDrive

Sık sık seyahet eden kişilerin vaz geçemeyeceği bir uygulama olan TomTomMyDrive daha siz arabanıza binmeden önce trafik yoğunluğu hakkında bilgi edinmenizi sağlıyor. Tüm bu bilgiler gerçek zamanlı olarak size aktarılıyor. Eğer gideceğiniz hedef konumu ayarlarsanız navigasyon cihazını ayarlamadan doğrudan rota bilgisi alabiliyorsunuz.

Here Maps

Yurtdışı seyahati düşünüyorsanız kesinlikle Here Maps uygulamasını kullanmalısınız. İnternet bağlantısına gerek olmadan harita uygulamasını kullanabilirsiniz.

Sygic GPS Uygulamaları

Oldukça başarılı bir GPS uygulaması olan Sygic’i Türkiye’de kullanmak için kurulumun ardından Türkiye harita paketini kurmanız gerekiyor.