Ana sayfa İnternet Google Müzik Servisini Yeniledi

Google Müzik Servisini Yeniledi

1532
0

Google Play Müzik yenilendi. Ciddi tasarımsal yenilikler ve iyileştirmelerle kullanıcı dostu bir arayüz ortaya çıkmış görünüyor.

Google Play Müzik kullanıcı rakamları rakiplerine göre çok aşağıda kalmasa da ciddi oranda kullanım çekiciliği tartışmaya açıktı. Bu güncellemelerle bunu tamamen aşmışlar. Ayrıca Google yeni bir yapılanma içerisinde birçok servisini yakın geleceğin teknolojisi Yapay Zeka’ya göre ayarlıyor. Google Play Müzik bu doğrultuda bir çalışmadan da geçirilmiş.

Spotify’dan sevdiğimiz ve alıştığımız benzeri özellikler var. Size önerilen müzikler ve listeler tamamen size özel. Sizin için kişiselleştirilmiş bir yapıya bürünen Google Play Müzik bunların yanı sıra hava durumu gibi bazı değerleri de size gösteriyor ve müzik, liste önerisini yapıyor.

Rakiplerindeki arayı kısaltmak ve onların seviyesine gelmek için çok ciddi bir yatırım yapmış Google. Şimdi tek yapması gereken kullanıcılarını yönlendirmek buna imkanı da var. Kısa sürede Google Play Müzik kullanıcı sayılarını katlayacaktır.