Ana sayfa Seo Kaliteli Backlink Her Zaman Önemli

Kaliteli Backlink Her Zaman Önemli

259
1

Backlink başarılı bir seo çalışması için olmazsa olmazdır. Doğru bir planlama yapıldığında kaliteli backlink çalışması siteyi google da hem iyi temsil eder hem de yükselmesini sağlar.

Arama motorlarında yükselmek için mutlaka backlink çalışması yapılmalıdır. En önemli şey web site içeriğinize yakın aynı kategoride sizden daha iyi sitelerden link ve tanıtım yazısı almaktır. Çöp linkleme ya da kötü değerli sitelerden tanıtım yazısı almanın faydası olmaz, zararı olur.

İyi bir indeks sayısı, alexa değeri, moz değerleri, trustrank değerleri, domain değerleri gibi kriterlere önem vermeli bunları iyi etüt etmelisiniz.

Doğal Backlink

İçeriklerinizin kalitesi, hit sayınız ve ilgi görmeniz size doğal backlink kapılarını açabilir. Kaliteli siteler sizden bahseder, içeriğinizi kaynaklı olarak paylaşır bu gibi etmenler size doğal backlink sağlar. Ancak sadece süreci doğal yürüteyim demek doğru bir hareket olmaz.

1 YORUM

  1. kısa ve öz bir bilgilendirici yazı olmuş. Çoğu insanın açıkcası yaptığı yanlışlardan biride yukarıda bahsettiğiniz işlemlerdir. İnsanlar sektörü ile alakası olmayan sitelerden backlink alıyor, onlarla ilk etapta bir oynama olsada sonradan ciddi bir düşüşe geçiyor. Kısacası sektörümüz ne iş yapıyorsa onunla ilgili seo çalışmaları yapmak en mantıklısıdır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here