Ana sayfa Kariyer Migros Şarküteri Çalışma Şartları ve Maaşlar

Migros Şarküteri Çalışma Şartları ve Maaşlar

4710
0

 

Migros da çalışma şartları, migros şarküteri iş alımları ve bazı ve detaylardan bahsedeceğiz. Kariyerini market sektöründe belirlemek isteyen kişiler kurumsal olarak hizmet veren Migros’ta çalışmak isterler.

Bu bağlamda Migros şarküteri çalışma şartları ve maaşlar diğer market sektöründe hizmet veren yerlere göre aynı olsa da birtakım sosyal haklardan dolayı daha avantajlıdır.

Migros Şarküteri Çalışma Şartları ve Maaşlar

Şarküteri reyonunda görev alan kişiler sabah 08.00’da açılış yaparak toplamda 8 saat çalışırlar. Ancak resmi olarak verilen 8 saatlik çalışması süresi tüm marketlerde olduğu gibi 10 saati bulur. Verilen bu rakam dışında ekstra bir mesai yapmayacağınız tek market sektörü Migros’tur denilebilir.

Kurumsal olarak çalıştığı için Migros çalışanlarından olağan dışı durumlar dışında fazla mesai yapmasını istemez. Eğer beklenmeyen bir durum oluşur da mesai yaparsanız her saat başına normal saatlik ücretinizin %50 daha fazlası oranında ödeme alırsınız. İki vardiyalı şekilde çalışan şarküteri personelleri açılışı yaptıktan sonra kapanışa kalmadan çıkarlar. Ancak kapanış yapması gerekenler için evlerine kadar servis hizmeti de mevcuttur. Diğer yandan Migros şarküteri çalışma şartları ve maaşlar şu şekilde sıralanır;

  • İşe başlama maaşı olarak en az 1650 TL belirleniyor.
  • Satış primlerine göre aylık ortalama 1750 ile 1800 TL civarında maaş alınır.
  • Üstelik evli olanlara aile ve çocuk yardımı olarak özel yardımda bulunulur.
  • Şarküteri reyonunda görev alan kişiler diğer hiçbir reyondan sorumlu olmazlar.

Bu şekilde belirlenen şarküteri personeli çalışma şartları genelde diğer marketlerden daha rahattır. Özellikle et ve süt ürünlerinde çalıştıkları için maaşları diğer personellere göre daha fazla verilir. Bunun nedeni şarküteri alanında daha fazla titizlik gösterilmesi ve müşteri memnuniyetidir.

Özellikle şarküteri alanında hizmet verecek kişiler tecrübe sahibi olmaları gerektiği için çalışanlar arasından değil de genelde şarküteri sektöründe çalışmış ve kasaplar arasından tercih edilirler.

Migros Şarküteri Personel Maaşını Etkileyen Faktörler

Diğer reyonlardan farklı olan şarküteri özellikle en çok kar getiren alan olduğu için firmanın bu alanda gösterdiği önem daha fazladır. Bundan dolayı günlük satış planını geçen her şarküteri çalışanı fazladan prim ödemesini maaşlarına görürler.

Özellikle 5 yıl ve üzerinde çalışan kişiler ortalama 2200 TL maaş aldıkları bilinir. Bu şekilde belirlenen Migros şarküteri çalışma şartları ve maaşlar her yıl enflasyona göre farklı zamlar ile değişebilir.