Ana sayfa Kariyer Outbound Çağrı Merkezi Temsilcisi Ne İş Yapar, Çalışma Şartları ve Maaşlar 2018

Outbound Çağrı Merkezi Temsilcisi Ne İş Yapar, Çalışma Şartları ve Maaşlar 2018

2384
0

Outbound çağrı almak nedir. Outbound Çağrı Merkezi Temsilcisi ne iş yapar, çalışma şartları ve maaşlar nedir konularına değineceğiz.

Outbound Çağrı Merkezi Temsilcisi Ne İş Yapar, Çalışma Şartları ve Maaşlar 2018

Outbound çağrı çalışma tipinde satış yapmanız gerekmektedir. İnbound ise müşteri desteğidir. İnbound çağrı üzerinden de satış yapabilirsiniz bu genelde öneri üzerine olur ama Outbound çağrı da direk olarak hedef satıştır.

Outbound Çağrı Merkezi Çalışma Şartları

Outbound satış üzerine kurulu olduğundan günlük ve aylık hedeflere bağlı olarak çalışırsınız. Geçmeniz gereken ve prim barajı genelde olur. Satış becerisi yapan biri olmak son derece önemlidir aksi takdirde başarısız olursunuz ve genelde bir süre sonra ayrılırsınız. Sirkülasyon çok fazladır bu çağrı merkezi birimlerinde

Outbound Maaşlar

Maaşlar her şirketinde değişmekle beraber standart asgari ücret ile başlarsınız. Ancak iyi bir satışcı özelliğiniz varsa ve hedeflerin üzerinde satılar yaparsanız maaşını ciddi oranda artacaktır. Bazı şirketlerdeki Outbound çağrı merkezi temsilcileri 2 bin 3 bin dolayılarına kadar çıkmaktadır.

Outbound çağrı merkezi iş ilanları her zaman İnbound’a oranla daha fazladır. Bahsettiğimiz gibi sirkülasyon hızı çok yüksektir. Ancak başarılı bir şekilde satış yaparsanız güzel bir iştir. İyi para kazanabilirsiniz. Tabi bu işin bazı handikapları da vardır. Baskı ve stres zamanla yıpratabilir. Bu konuda iyi bir psikolojiye sahip olmak gerekir.