Ana sayfa Kariyer Perakende Sektöründe İşe Alım Ne Durumda?

Perakende Sektöründe İşe Alım Ne Durumda?

860
0
Photo by Craig Adderley from Pexels

Perakende sektöründe sirkülasyon hızı fazladır. Sektörde çok sayıda şubesi olan Migros, Carrefoursa gibi marketlerde son durum neler, işe alım ne durumda kısaca bahsedelim.

Tabi biz bu bilgileri araştırarak elde ediyoruz. İş başvuranlar, mülakata gidenler, hali hazırda çalışanlar ve işten ayrılanlardan bilgi derliyoruz. Son güncel bilgi her zaman en yetkili mercilerden öğrenilebilir bunun altını çizeyim.

Migros 2019 İşe Alım Durumu

Kasiyer, Tezgahtar, Şarküteri, Kasap bu bölümde alım yaparken yönetici tarafında da alım yapar ama biz bu yazıda mavi yaka diye tabir ettiğimiz kalifiye elemanlardan bahsedeceğiz.

Migros iş başvurusunu internet üzerinden, kariyer sitelerinden ve mağazalarından alıyor. Alım olduğunda mülakata çağırıyor. Orada aslında belli oluyor olumlu olumsuz durumunuz. O yüzden çağırılırsanız kendinizi iyi ifade edin.

Önceki yıllara göre işe alım oranları düşük. Yazının başında söylediğimiz gibi bu sektörde sirkülasyon aslında çok yüksektir. Ancak mevcut ekonomik durumun etkisi diyebiliriz. Artık işe alım oranı daha yavaş işliyor diyebiliriz. Ama alımlar devam ediyor, başvurunuzu gerçekleştirin. Maaşlar pozisyona göre değişmektedir.

Carrefoursa 2019 İşe Alım Durumu

Migros için benzer durum burada da mevcut. Mağaza açma hızı düştüğünde bu durum tüm işe alımlara yansıyor. İş başvurusu için yine aynı kanallar geçerli.

Perakende sektöründe diğer büyük markalar içinde durum pek farklı değil. BİM, A101 vs. eskiye oranla işe alım hızları düştü. Bu sebeple başvuru yaparken yakında mağaza açılıyor mu vs. bunlara dikkat ederseniz şansınızı arttırırsınız.