Seo

Seo İpuçları: Spam Skoru Nedir?

Moz geçtiğimiz aylarda Spam Score aracını yayına aldı. Bu kriter 0/17 arası bir puanlama yaparak sitenizi değerlendiriyor ve ortaya ceza alma riskinizi ortaya koyuyor.

Bu sistemde puanlamalar bize olasılıkları veriyor ve ona göre bir değerlendirme yapıyoruz. Çünkü geçmişte spam puanı düşük siteler ceza aldı. Durumun aksine spam puanı yüksek olan bazı siteler ise ceza almadı. Burada olay spam skoru önemli değildir demek asla değil. Spam skoru önemlidir ve düzenli kontrol edilmelidir. Anlatmak istediğim sonuç odaklı yaklaşırken istisnalar olsa da Google cezayı kesiyor.

Spam Skorunda Puan Oranlamaları Aşağıdaki şekildedir

Puanınız 0 ile 4 arasında ise 0,5 – 7,5’lik dilime giriyorsunuz. Yani ceza alma şansınız çok çok az ve siteniz iyi durumda. Tabi 0 olan 4 olandan daha iyi durumdadır bunu da göz önünde bulundurmakta fayda var.

Puanınız 5 ile 7 arasında ise 11,4 -30,6’lık dilimdesiniz. Risk artıyor gördüğünüz gibi demek ki bir şeyler yanlış gidiyor.

Puanınız 8 ve 17 arasındaysa 56,8 – 100,0’lük dilimdesiniz. Yani o kapı bir gün çalacak ve cezayı kesecekler. Bir sabah uyandığınızda siteniz spama girmiş olaiblir. Puan arttıkça spam oranı artıyor ve ceza riskini ortaya çıkarıyor.

Bu araçlar neden var neden kullanıyoruz. Daha iyiye gitmek için o halde siteyi kötü bir şekilde yöneten ya da kalitesiz bağlantılar döşeyenler ayrılmalı işte bu araçlar onları ayırıyor. Özgün içerik giren ve bazı kriterlere dikkat eden kişiler spam riski ile karşılaşmazlar. Spam skorunuz değişkenlik gösterebilir bu durumda almanız gereken önlemleri almalısınız.

Sitenizin Spam Skorunu Sorgulamak için tıklayınız.

Yazı oluşturuldu 132

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
steroid satın al
cialis
error: İçerik kopyalanamaz!