WordPress Tabanlı Siteler İçin Adsense Eklentisi

Adsense kodlarını sitenize yerleştirmenin birçok yolu vardır. Bu yazıda kolayca Google Adsense kodlarını yerleştirebileceğiniz bir eklentiden bahsedeceğim.

Bu eklentinin şüphesiz en önemli farkı yayınlanan içeriklerde otomatik yerleşim yapması ve gelecekte gireceğiniz içeriklerde de belirlediğiniz düzenin devam etmesidir.

New Adman Eklentisi Nasıl Kullanılır Ayarları Hakkında

New Adman eklentisini kurduktan sonra karşınıza son derece basit bir yönetim sayfası gelecektir. Aşağıda ayarlar ve karşılıkları yazmaktadır. Tek yapmanız gereken reklam planlamanıza göre kodları yerleştirmeniz.

Ad-Code to appear on homepage only, before your first post : Google Adsense reklamlarınızı sadece Anasayfa da görüntüler.

Ad-Code to appear before your post content : İçeriğin en üstünde Google Adsense reklamı çıkar.

Ad-Code to appear in the middle (calculated) or where you specify <!– adman –>: İçeriğin ortasında reklamı gösterir. Adsense panelinizde otomatik boyutlu reklam kodunuzu oluşturun ve buraya yerleştirin.

Ad-Code to appear after your post content : Google Adsense reklamlarınızı yazının sonunda gösterir.

Adman ile New Adman eklentisi arasında bir fark yok. Ben tercihimi New Adman olarak belirledim. Ve bir süredir kullanıyorum.

New Adman reklamları göstermemek

İpucu: Diyelim bir içerik yayınladınız ve o sayfada reklamları göstermek istemiyorsunuz. Yazıyı oluşturduğunuz yeni ekle bölümünde aşağıya doğru gittiğinizde “Disable ads on this page/post” sekmesini görüyorsunuz kutucuğu seçerseniz reklamlar o içerikte gözükmez. Yukarıda örnek bir görsel koydum.

Yazı oluşturuldu 135

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
error: İçerik kopyalanamaz!