Ana sayfa WordPress WordPress Tabanlı Siteler İçin Adsense Eklentisi

WordPress Tabanlı Siteler İçin Adsense Eklentisi

1400
0

Adsense kodlarını sitenize yerleştirmenin birçok yolu vardır. Bu yazıda kolayca Google Adsense kodlarını yerleştirebileceğiniz bir eklentiden bahsedeceğim.

Bu eklentinin şüphesiz en önemli farkı yayınlanan içeriklerde otomatik yerleşim yapması ve gelecekte gireceğiniz içeriklerde de belirlediğiniz düzenin devam etmesidir.

New Adman Eklentisi Nasıl Kullanılır Ayarları Hakkında

New Adman eklentisini kurduktan sonra karşınıza son derece basit bir yönetim sayfası gelecektir. Aşağıda ayarlar ve karşılıkları yazmaktadır. Tek yapmanız gereken reklam planlamanıza göre kodları yerleştirmeniz.

Ad-Code to appear on homepage only, before your first post : Google Adsense reklamlarınızı sadece Anasayfa da görüntüler.

Ad-Code to appear before your post content : İçeriğin en üstünde Google Adsense reklamı çıkar.

Ad-Code to appear in the middle (calculated) or where you specify <!– adman –>: İçeriğin ortasında reklamı gösterir. Adsense panelinizde otomatik boyutlu reklam kodunuzu oluşturun ve buraya yerleştirin.

Ad-Code to appear after your post content : Google Adsense reklamlarınızı yazının sonunda gösterir.

Adman ile New Adman eklentisi arasında bir fark yok. Ben tercihimi New Adman olarak belirledim. Ve bir süredir kullanıyorum.

New Adman reklamları göstermemek

İpucu: Diyelim bir içerik yayınladınız ve o sayfada reklamları göstermek istemiyorsunuz. Yazıyı oluşturduğunuz yeni ekle bölümünde aşağıya doğru gittiğinizde “Disable ads on this page/post” sekmesini görüyorsunuz kutucuğu seçerseniz reklamlar o içerikte gözükmez. Yukarıda örnek bir görsel koydum.