Ana sayfa WordPress WordPress’te Fazla Eklenti Kullanmak Zararlı Mı?

WordPress’te Fazla Eklenti Kullanmak Zararlı Mı?

820
0

WordPress birçok kez imdada yetişen eklentilerle ilgili kısa bir değerlendirme yapalım. Bu konuyla ilgili birçok görüş var ancak mantığını kavradığımızda her şeyi yönetmek kolay olacaktır.

WordPress’te eklenti kullanmak zararlı olamaz. Tabi ki doğru ve düzgün eklentiler kullanmalısınız. Zaten Google’da arama yapınca o eklentiyle ilgili her şeye ulaşırsınız. Yorumlar, değerlendirmeler, kullanım ipuçlar vs. Bu size yol gösterecektir.

WordPress’te eklenti sayınız arttıkça hızınıza ve CPU kullanımınıza bir yansıması olur. Dolayısıyla burada anlatılmak istenen ince nokta çok fazla sayıda eklenti kullanmak faydadan zarara giden bir yol oluşturabilir. Bu sebeple kod ile halledebileceğiniz şeyler için eklenti yüklemek önerilmez. Hiçbir kod bilginiz dahi olmasa bile çok basit bile işlemler için internetteki yönergeleri takip ederek kolayca bazı şeyleri halledebilirsiniz.

Siteyi yormamak önemli bir nokta. Bu sebeple eklenti kullanımınıza dikkat etmeniz ve onların güncellemelerini bildirim geldiğinde yapmanız önemlidir. WordPress’te şu kadar eklenti kullanılsın diye bir şey söylenmesi doğru değil. Site optimizasyonu ve hız için eklentiler var, Seo için eklentiler var birçok konuda yardımcı eklentiler var. Bunları  kullanmak faydalı olacaktır.

Ancak gerekli olmayan sırf zenginlik ve özellik katacak diye eklenti yüklemeyin widgetlerden faydalanın. Bu daha yararlı olacaktır.