Dilimleme Makineleri Hangi Alanlarda Kullanılır ve Avantajları

Perakendecilik sektörünün bir diğer öğesi olan dilimleme makineleri günümüzde pek çok alanda kullanılıyor. Dilimleme makineleri genellikle perakende ve endüstriyel tip şeklinde bulunarak et ve et ürünlerinin dilimlenmesinde kullanılmasının yanı sıra peynir gibi ürünlerin de dilimlenmesinde kullanılırlar. Dilimleme makinelerinin kullanıldığı sektörler de çeşitli olunca doğal olarak ihtiyaca özel üretilmekte ve yine aynı şekilde özel ekipmanları gerektirmektedir. Pastırma dilimleyici, et ürünlerinin dilimlenmesinde gerekli olan ekipmana sahiptir örnek olarak. Dilimleyiciler yeni teknolojik gelişmelerle üç farklı kesim yapabilen sistemlere sahiptir. Bu sistemler;tam otomatik, yarı otomatik ve manuelden oluşmaktadır. Ek olarak dilimleyiciler; yatık bıçaklı, dik bıçaklı, tablalı, konveyörlü gibi farklı seçeneklere de sahiptir.

Dilimleme Makinelerinin Avantajları

Her dilimleyici makinesinin farklı bir avantajı vardır ve bu avantajlar yine kullanan kişiye göre de farklılık gösterebilmektedir.  Dilimleyiciler genellikle dört çeşit olarak bulunur ve bunlar; manuel dilimleme makineleri, otomatik dilimleme makineleri, terazi dilimleme makineleri ve yarı otomatik dilimleme makineleridir.

Manuel dilimleme makineleri, inisiyatifi kullanan kişiye bırakır. Ürününüzü manuel dilimleme makineleri sayesinde istediğiniz boyutta dilimleyebilirsiniz ve yine aynı şekilde istediğiniz şekilde dilimleme imkanı da tanır size. Çoğunluğun memnun kaldığı manuel dilimleme makinesi, kaliteli üründen harika sonuçlar çıkartarak kar elde etmenizi sağlar.  Otomatik dilimleme makineleriyleyse  kendinizi yormadan rahatça dilimleme işlemini halledebilirsiniz.

DS-781 Fiyat Hesaplayan Terazi

Sizin tek yapmanız gereken otomatik dilimleme makinesine ne zaman dilimle işlemini  yapacağını ve hangi boyutta dilimleyeceğini söylemektir. Üstelik otomatik dilimleme makinesini hem kırmızı ette hem de peynir dilimlemesinde kullanabilirsiniz. Terazi dilimleme makineleri; dilimleme işlemini kolaylıkla yapmanızı sağlar, hatta dilimleme işini en kolay terazi dilimleme makinelerinin yaptığını söyleyebiliriz. Terazi dilimleme makineleri sayesinde dilimleme işleminiz, sağladığı kolaylık açısından iş gücünden tasarruf ederek ve sağladığı hız sayesindeyse zamandan tasarruf yaparsınız.  Bir diğer kolaylık ve hız sağlayan yarı otomatik dilimleme makineleri ,hem size seçim sunar hem de rahatlığınızı sağlar. İnisiyatifin bir kısmı sizdedir ve bir diğer kısmı otomatik olduğu için tüm dilimleme işlemlerinizi diğer dilimleyici makineler kadar iyi yapar.  Dilimleme makineleri hakkında daha detaylı bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.

Sektördeki Diğer Makineler

Et sektörünün fazlasıyla geniş olması,  ülkemizde de önemli bir yerinin bulunuyor oluşu bu sektör hakkında sadece dilimleyici makinelerden bilgi verip geçmemizi engelliyor.  Kıyma makinesi, et sektörünün sahip olduğu en kullanışlı makinelerden birisidir. Kıyma makinelerinin her biri farklı olup hemen hemen hepsi beyaz ve kırmızı et sektöründe kullanılabilmektedirler. Bu makineler genelde yüksek kapasiteye sahiptirler ve çalışma sınırları da yoktur üstelik çoğu kıyma makineleri sinir ayırma opsiyonu, farklı kesme setleri gibi özerliklere sahiptirler.

A 55 Piu

Peynir ve Et Sektörünün Ortak Kullandığı Makineler Nelerdir?

Dilimleyicilere ek olarak vakum makinesi de hem peynir sektöründe hem de et sektöründe kullanılır.  Her iki sektörde de kullanılan tüm makineler için www.ucge.com.tr adlı sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yazı oluşturuldu 136

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
izmir profilo servisi
bonus veren siteler
error: İçerik kopyalanamaz!