Google Haberler Devri Kapanıyor Mu?

Son günlerde bu konu konuşulmaya başlandı. Özellikle forumlarda Google News ekmek kapısı gibi görüldüğünden bu konu büyük bir ilgiyle takip ediliyor.

Görülen o ki kötü Google News ile ilgili kötü tecrübelere sahip kişiler olası böyle bir durumu desteklerken birçok haberci ve Google Haberlerde kayıtlı olan site sahipleri ise endişeli. Öncelikle şunu söyleyelim konu ile ilgili detaylı bir araştırma yaptım yabancı kaynaklar ve forumlara da göz attım. Google News kalkıyor gibi bir açıklama falan yok Google cephesinden.

Google Yalan Haber Üretenleri Google Haberlerden Çıkaracak!

Bildiğiniz gibi Amerika büyük bir seçim badiresiyle uğraşıyor. Hala da kaos devam ediyor. Trump Clinton’u yendi işler karıştı. Konumuz bu değil tabi ki ama bununla bağlantılı. ABD seçimlerinde Google Haberler bölümünde bir haber var ki tamamen fake bilgilerle paylaşılmış ve en üstte kadar çıkıp milyonlarca kişi tıklamış. Bu haber de Trump, Clinton’dan fazla oy aldı haberi yapılıyor ve rakamlar veriliyor. Halbuki fazla oyu alan Clinton ancak seçim sistemi farklı olduğu için Başkanlık için bu durum yeterli değil. Neyse bu haber büyük bir skandala yol açıyor ve acaba spekülatif şeyler mi karıştırmayı amaçlıyor diye oklar Google’a dönüyor. Google açıklama yapıyor bundan sonra yalan haber girenleri direk olarak Google News bölümünden çıkaracağız.

Google News Kaldırılmıyor!

Google News Türkçesi Google Haberler kaldırılmıyor! Hiçbir şekilde Google bunu ima edecek bir açıklama dahi yapmamış. Spam çalışan, yalan haber paylaşanların haberler bölümünden temizleneceğini ve katı kurallarla bu bölümü muhafaza edeceğini belirtiyor.

Yazı oluşturuldu 132

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
steroid satın al
cialis
error: İçerik kopyalanamaz!