Ana sayfa İnternet Google Yayıncıları Zorlamakta Kararlı!

Google Yayıncıları Zorlamakta Kararlı!

1343
0

Google geliştikçe web yayıncılarının da işi zora giriyor. Artık aramalardan daha çok bilginin gözükmesi Web yayıncılarının ciddi oranda hem ziyaretçilerini hem de gelirlerini etkilemişken Google yeni bir hamle ile olayı bir adım sonrasına taşımaya kararlı.

Google Yemek Tariflerini Yayınlayacak

Google artık sitelerden çektiği tarifleri, bilgileri, videoları kendi arama sonuçlarında yayınlayacak. Google bunu kullanıcının doğru tarife en hızlı şekilde ulaşmasını sağlamak olarak nitelerken, yayıncılar için performansı etkileyecek bir gelişme daha ortaya çıkmış oldu.

Bir internet sitesinin haberine göre ilk etapta mobil ağırlıklı bu arama sonuçları verilecek. Masaüstüne de kısa sürede gelebilir. Google bu ne yapacağı belli olmaz. Yayıncılar şikayet etse de el mahkum Google alternatifsiz yapacak en azından çok çalışmaktan başka bir şey yok.

Google Yapısını Değiştirmeye Kararlı

Bu haberler ve gelişmeler sürpriz değil. Google önümüzdeki dönemde tamamen Akıllı Bir Asistan olma yolunda kendini geliştirmek istiyor. Yapay zeka konusunda çalışmalarını arttıran çok büyük bütçeler ayıran Google tamamen tüm bilgileri kendinde toplayıp kullanıcıya en kısa sürede ulaştırmayı hedefliyor.