Migros Tezgahtar Çalışma Şartları ve Maaşlar 2018

Migros çalışma şartları, migros iş başvurusu nasıl yapılır, migros tezgahtar çalışma şartları ve maaşlar hakkında birkaç bilgiyi bir araya getirdik.

Yıllarca Koç Grubuna ait olan Migros Marketler Zinciri daha sonra İngiliz bir firmaya satıldıktan sonra son olarak Anadolu Grubu tarafından devralındı. çalışma şartları uzun yıllar içerisinde daha iyi hale getirilerek tüm bölümler de çalışanlar bazı sosyal haklara sahip olduğu.

Migros Tezgahtar Çalışma Şartları ve Maaşlar 2018

Özellikle Migros tezgahtar çalışma şartları ve maaşlar  market bünyesinde en çok çalışan olan pozisyon olduğu için iyileştirmeye tabii tutuldu.

Migros Çalışma Saatleri Detayları

Firma tarafından günlük çalışma saati yemek molalar dahil olmak üzere 8 saat olarak belirleniyor. Yine diğer marketlerde olduğu gibi bir yılınızı doldurmanız halinde yıllık izin olan 14+2 şeklinde hakkınız bulunuyor. Ancak diğer marketleri Migros’ta fazlasını çalışma söz konusu olmuyor aksi bir durumda fazla çalışmanız gerekirse mesai ücreti alındı hak kazanırsınız. Firma resmi tatillerde çalışması halinde personellerine ekstra mesai ücreti öder ödenen bu mesai ücreti günlük çalışma ücreti ile aynıdır.

Personelin çalışma sisteminde sabah ve akşam olmak üzere iki vardiya bulunuyor, üstelik Migros çalışanları sendika altlarına da sahip olduğu unutulmaması lazım. Tüm bu şekillerde belirlenen sistemde Migros tezgahtar çalışma şartları ve maaşlar diğer personellerin ile göre farklılık gösterir. Bulunduğu reyona göre farklı olarak görevlendirilen kişiler sadece reyonlarından sorumlu olurlar.

Migros Tezgahtar Maaşları

Önceki yıllarda Her üç ayda bir olmak üzere personel maaşlarının yarısı kadar ikramiye veren Migros yaptığı yeni düzenleme ile yılın 12 ayı boyunca eşit maaş veriyor. Migros’ta tezgahtar olarak çalışan kişiler 1440 TL maaş, 185 TL yol parası ve 140 TL gıda çeki alırlar. Üstelik bunun yanı sıra yaptığı satışa görevde ekstra bir prim uygulaması yapılır.

Maaş ödemeleri ise her ayın 11’inde yapılır, yol parası her ayın dördünde verilir ve avans her ayın 26’sında ödenir. Ödeme yapılan maaşlar Garanti Bankası’na yatırılır. Bu şekilde belirlenen Migros tezgahtar çalışma şartları ve maaşlar her yıl enflasyona göre değişiklik gösterebiliyor. Tezgahtar olarak çalışan kişiler bulundukları reyonun yoğunluğuna göre farklı satışlar yapabileceği için bazı gözde reyonlar  bulunur. Genelde bulunan Et ve süt ürünleri olarak belirleniyor.

Yazı oluşturuldu 136

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
izmir profilo servisi
bonus veren siteler
error: İçerik kopyalanamaz!