Ana sayfa Seo Seo’da Başarı İyi İçerikten Geçer

Seo’da Başarı İyi İçerikten Geçer

1655
0

Herkes üst sıralara tırmanmak, ilk sayfada çıkmak istiyor. Ancak birçok yöntem ve seo geliştirmesi de yapsa en önemli ayrıntıya gereken önemi vermiyor.

İyi içerik üretmek aslında en önemli Seo çalışmasıdır. Seo’da kötü içeriği hiçbir şekilde başarıya ulaştıramazsınız. Hadi diyelim illegal yöntemlerle yükselttiniz bir güncellemede tepetaklak olursunuz. Odaklanılması gereken şey iyi içerik üretmek, faydalı içerik üretmek bunu başardığınızda birçok şeyi arama motorları sizin için yapıyor.

İçeriğin Uzunluğu, Anlatım Dili ve Doygunluğu Önemli

Ben adsense alacağım, ben para kazanacağım odağıyla site yapılmaz. Başarılı olamazsınız. 200 kelime yazayım 10 tane yazayım sonra başvurayım arada iki üç yazı kasayım mantığı ile bir arpa boyu yol alınmaz. Elbette bazı içerikler vardır 150 kelime olur konu kısadır ya da detay haberdir. Önemli olan konunun ve içeriğin tam olarak düzgün bir şekilde okuyucunun karşısına çıkarılması.

Bu sebeple makaleyi hazırlarken kafanızda şu kadar sayı olacak ve şurada bitireceğim demeyin. Aksine konu başlıkları ve görsellerle içeriği zenginleştirin.

Kopya İçerikten Uzak Durun

İnsanların yazdıklarını koplayıp başarı beklemeyin bu hem illegal bir davranıştır hem de arama motorlarını kandıramazsınız çoktan index almıştır ve arama motoru gözünde kopyacı site durumuna düştünüz mü sonra özgün yazılarınızda güme gider. Ayrıca copyright uygulamaları var bir Takedown yemenize bakar tüm indexleriniz gider. Bu sebeple illegal yöntemleri unutun ve cazip gösterenlere prim vermeyin.

Tabi ki, zaman zaman alıntı yapmanız gerekecektir. İyi bir makaleyi okuyucularınıza sunmak istiyorsunuz öncelik yazının bir bölümünü alıp kaynak mutlaka okunacak şekilde gösterin gerekirse iletişme geçip izin alın bu şekilde yapmanız hem karşı tarafı mutlu eder hem de alıntılı bir şekilde çalışmış olursunuz.