Ana sayfa Webmaster Widget Nedir ve Kullanım Detayları

Widget Nedir ve Kullanım Detayları

1843
0

Widget için faydalı işimize yarayan kutucuklar diyebiliriz. Bunlara işlevler kazandırarak sitemizde kullanımını sağlarız.

Özellikle hazır platformlarda çoğu widget bonus gibi içinde birçok özellikle gelir. WordPress bu konuda çok başarılıdır. Ziyaretçi deneyimini arttırmak ve arayüzü zenginleştirmek için farklı özelliklerde widgetler yayına alınır.

Widget Türkçe Bileşen Karşılığını Almıştır

WordPress panelinden aşina olduğumuz Bileşenler kategorisinde bizi birçok widget (bileşen) bekler. Bu hazır widgetler bizim için hem faydalı hem de kolaylaştırıcıdır. Özellikle kod bilgisi olmayan kişiler için kullanım kolaylığı sağlar. Birkaç adımla hemen bir widgeti yayına alabilirsiniz. Yine aynı şekilde kaldırmak istediğinizde ilgili işlemi yaparak yayından kaldırabilirsiniz.

Widgetler portatiftir. Yani yerlerini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Tabi bunu yaparken site arayüzüne uygun bir biçimde yerleşim düzenine dikkat ederek yapmak gerekir.

Mobil Cihazlarda Widget

Tabi biz WordPresss’den bahsettik ama widget genel itibariyle hayatımızın her yerinde. Cihazlarınızda özellikle Android için belirtelim özel ve faydalı widgetler kullanabilirsiniz. Tabi modele göre özellikler ve kullanım tasarımı değişmektedir.