Ana sayfa WordPress WordPress Resim Opimizasyonu İçin Eklenti Tavsiyesi

WordPress Resim Opimizasyonu İçin Eklenti Tavsiyesi

1080
1

WordPress siteniz de içerikleriniz çoğaldıkça görselleriniz artar. Bu görselleri optimize etmezseniz problemler yaşama ihtimaliniz ortaya çıkar.

En basit tabiriyle site hızınızı etkileyeme başlar. Yüksek boyutlu resimlerin yüklenme süresi hostingi yorar. Çok hızlı bir hosting sağlayıcınız olsa dahi gereksiz artı yük bindirmiş olursunuz. Bu sebeple resimleri optimize edilmiş bir biçimde kullanmak site sağlığı açısından faydalıdır.

EWWW Image Optimizer Eklentisini Kullanın

EWWW Image Optimizer bu eklentinin en güzel özelliği resimleri toplu olarak optimizasyon imkanı vermesi. Eklentiyi ftp yoluyla ya da wp panelinizden eklenti ekleden kolayca yükleyebilirsiniz. Kurumu basittir ve türkçedir. Bu eklentiyi daha önce kullanıp sildiyseniz ya da kütüphanenizde bir optimizasyon çalışması yapıldıysa önceden size sorar tüm resimlerimi optimize edelim yoksa optimizasyon yapılmamışları mı? Burada tercihinizi yapıp sıkıştırma işlemini başlatabilirsiniz.

EWWW Image Optimizer Faydaları

Resim formatlarındaki sıkıştırma sonucu verdiği oran gayet iyi seviyededir. Server’da bant yoğunluğuna pozitif etkisi olur. Yedekleme yaptığınızda çok daha fazla bir büyüklük yerine daha az bir yer kaplayacak oran çıkar. Ve en önemlisi site hızına pozitif etki eder.