Ana sayfa WordPress WordPress Sitelerde Virüs Temizliği Yapmak

WordPress Sitelerde Virüs Temizliği Yapmak

1100
0

WordPress sitelerde virüs problemleri ortaya çıkabiliyor. Bunun en büyük nedenlerinden biri tabi ki kullanım sıklığı ve ortaya çıkan açıklardır.

Hiçbir şey yapmasanız dahi WordPress tabanlı bir siteniz varsa virüs bulaşabilir. Bu konuda yapabileceklerinizden bahsedeceğiz. WordPress bazı kötü niyetli kişiler tarafından suistimal ediliyor. Bu bazen temanızda bir dosya olarak ya da başka bir şekilde çıkabilir.

Öncelikle warez tema kullanmamanızı öneririm. Warez kullanırsanız çok ciddi güvenlik problemleriyle karşılaşabilirsiniz. O temayı emek hırsızlığı ile piyasaya süren kişi içine keylogger koyar, link koyar, gizli birçok kod koyar. Siz de tema çalışıyor mu çalışmıyor mu ona odaklandığınızdan haberiniz olmaz. Hadi diyelim tespit ettiklerinizi sildiniz ama gözden kaçan şeyler olabilir. Neden böyle bir riske en başında giriyorsunuz ki?

WordPress’te hem ücretsiz hem de her bütçeye uygun temalar bulunmaktadır. Lisanslı tema kullanmak alacağınız en iyi ve en etkili önlemlerden biridir.

WordPress Virüslerden İki Şekilde Korunabilirsiniz

Bir düzenli olarak ara ara ftp’den dosyaları indirip virüs taraması yapabilirsiniz. İkincisi de WordPress Antivirüs, WordPress Firewall gibi uygulamalardan faydalanmak. WordPress Firewall eklentisi güçlü bir eklentidir ayrıca düzenli olarak koruma sağlar.