Ana sayfa WordPress WordPress Sitenizde 404 Hatalı Sayfaları Mailinize Yönlendirmek

WordPress Sitenizde 404 Hatalı Sayfaları Mailinize Yönlendirmek

934
0

404 Hatalı Sayfaları mail almak konusunda faydalı bir yazıyı sizinle paylaşmak istiyorum. Sunucuda ilgili dosyaya ulaşım sağlanamadığında hata verir. Bu hatalar arama motorlarında sorun teşkil eder. Arama konsolunda bu hataları görebilirsiniz ve bunları tek tek düzeltmeniz gerekir.

Genelde böyle durumlarda 301 yönlendirmesi yapılsa da tek tek düzeltmek daha faydalıdır. Hata kodları ile ilgili Seo İpuçları: HTTP Durum Kodlarının Anlamları yazımı mutlaka göz atın. Hatalı sayfalar, ulaşılamayan sayfalar SEO için negatif bir etkiye sahiptir. Sayısı çoğaldıkça sıralamalarda gerilemeniz bile mümkün.

WordPress Sitenizde 404 Hatalı Sayfaları Mailinize Göndermek

WordPress tabanlı sitelerde kolayca kullanabileceğiniz bir eklentiden bahsetmek istiyorum. Bu sayede 404 hatalı sayfalardan anında haberdar olabilirsiniz. 404 Hatalı Sayfaları mail almak için kullanacağımız eklentinin ismi 404 Notifier eklentiyi kurup ayarlara geçin.

404 Notifier Eklentisinin Ayarları

Zaten sade bir arayüzü var karşılaştığınız ekranda;

  • Enable mail notifications on 404 hits sekmesi tikli olmalı yoksa tik koyunuz.
  • Altında E-mail adress to notify yanına mail adresinizi yazınız.
  • Kullanacağınız mail adresi uzantısı sitenizin maili olsun [email protected]ı.com şeklinde.
  • Gmail vs. mail yazarsanız problem olabiliyor. Dolayısıyla kendi özel alan adıyla ilişkili maili yazın.

İşlemler bu kadar. Artık 404 koduyla çıkan hatalar düzenli olarak mailinize gelir sizde birikmeden düzeltebilirsiniz. Seo açısından her 404 hatayı Anasayfaya yönlendirmek doğru değil ilgili içerik silindi veya bir sebeple ulaşılamıyorsa alakalı bir içeriğe yönlendirin bu daha pozitif bir işlemdir.