Ana sayfa WordPress WordPress’in Diğer Yönetim Sistemlerinden 3 Farkı

WordPress’in Diğer Yönetim Sistemlerinden 3 Farkı

1354
1

WordPress, drupal, joomla gibi çok büyük kullanıcı kitlelerine sahip içerik yönetim sistemleri artık günümüz web sitesi anlayışını farklı bir boyuta taşıyan araçlar. Artık web sitesi yapmak, düzenlemek veya geliştirmek eski halinden çok daha kolay ve çok daha kullanıcı dostu olmuş durumda. Peki bu kadar büyük kullanıcılara sahip olmalarına rağmen aralarından sıyrılan WordPress’in farkı nedir?

1-Gelişmiş ve anlaşılır kullanıcı arayüzü

WordPress’in diğer sistemlerden belki de en büyük farkı arayüzünün basit ama bir o kadar gelişmiş olması. Bu arayüz site yapımı ile ilgisi neredeyse hiç bilgisi olmayan bir kişinin bile kolaylıkla kendisine site hazırlayabileceği, geliştirebileceği bir sistem. Bu durumda wordpress’in öne çıkmasını sağlıyor.

2-Eklenti ve tema yaygınlığı

Özellikle tema ve eklenti çokluğu ve kolay bulunabilir olması WordPress’i diğer sistemlerden ayırıyor. Fazla uğraşmadan istediğiniz her türlü tema ve eklentiye ulaşmanız mümkün. Ayrıca tema ve eklenti çeşitliliği o kadar fazla ki hiçbir kod veya tasarım bilgisi olmadan çok kaliteli ve güzel bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

3-Her şeyin elinizin altında olması

Bir yerde takıldınız ve yardıma mı ihtiyacınız var? Kitlenin çok büyük olması, tartışma platformlarının çok fazla olması nedeniyle aradığınızı bulmanız çok kolay. WordPress ile ilgili neredeyse sınırsız diyebileceğimiz dolu bir kütüphaneye sahip. Her türlü bilgiye kısa sürede ulaşabilir, hem kendinizi hem de wordpress sitenizi geliştirebilirisiniz.