Yeni Başlayanlar İçin: Sitenizi Google ile Tanıştırın!

Web sitenizi kurduktan sonra sıra Google arama motoruna kaydetmek ilk aşamalardan biri. Google Webmaster Araçlarını düzgün bir biçimde kullanmak sitenizin değerleri için son derece önemlidir.

Bu andan önce sitenizin içeriklerini iyi düzenlemeniz, anahtar kelimelerinizi iyi seçmeniz ve etiketlerinizi sağlam girmeniz gerekiyor. Ardından Google’ın sizi tanıyıp, ziyaretçilerinizi sitenize yönlendirmesini istiyorsanız, gelin adım adım neler yapmanız gerektiğine bakalım.

Sitenizi Google Webmaster Araçlarına Kaydedin

Google da Webmaster Tools yazınca ya da Webmaster Araçları ilk sırada kendi servisi çıkar. Burada mülkünüzü ekleyip doğrulama yapmanız gerekir. Bunu çeşitli yöntemlerle yapabilirsiniz. Ancak ben önerim eğer kod bilginiz yoksa ve çok yeniyseniz Analytics ile doğrulayabilirsiniz. Yine WordPress’te olan All in Seo eklentisinin yardımıyla da doğrulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunların dışında size verilen kodu meta etiketlerinin bölümünü yerleştirebilirsiniz. Tüm alternatifler zaten karşınıza çıkıyor ve istediğinizi seçip onaylama yapabiliyorsunuz.

Site Haritasını Göndermeyi Unutmayın

Sitenizi onayladıktan sonra site haritanızı gönderin ve siteniz indexlenmeye başlasın. Site haritaları bölümününden gönderebilirsiniz. Bu ayaradan önce XML – Sitemap eklentisini kurun ilgili ayarları yapın. Sonra çok kolay bir şekilde size bildirildiği şekilde ekleyin.

Google Gibi Getir Sekmesini Mutlaka Kullanın

Daha sonra içeriklerinizi Google gibi getir sekmesinde kendiniz gönderin. Yeni siteler için bunu yapmak faydalıdır. Böylelikle Google yazılarınızı daha hızlı indexler ve sitenizi inceler. Bunu bir süre yapın. Sitenize yeni ve özgün içerikleri girip webmaster araçlarını kullanmaya başlayın.

Webmaster Araçları ile ilgili bazı detaylar ve teknik bilgiler var onları sonra vereceğiz. Başlangıç için yukarıdakiler yeterlidir.

Yazı oluşturuldu 134

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
cialis En güvenilir bahis siteleri
error: İçerik kopyalanamaz!