Apple Binlerce Uygulamayı App Store Mağazasından Sildi!

Apple bir süre önce temizlik yapacağının sinyallerini vermişti. Buna göre Apple ilgisiz bırakılan, iOS son sürümleriyle uyumsuz olan ve çok kötü yorumlar alan uygulamaların biletini kesti.

Bir analiz şirketinin duyurmasına göre App Store mağazasında 40 binden fazla uygulama kaldırıldı. Apple normalde bu bahsettiğimiz kriterlere uymayan uygulamaları aslında düzenli siliyor. Ve bunun bir oranlaması var. Bu son temizlik normal Apple temizlik ortalamalarının çok üstünde olağanüstü bir temizlik olduğunu söyleyebiliriz.

En Çok Silinen Uygulama Türü Oyunlar

App Store’da silinen uygulamaların başında oyun uygulamaları geliyor. Toplam silinen uygulamaların %20’sinden fazlası oyun uygulaması olması ucuza kaçanların iOS’da aslında barınamayacağının bir göstergesi gibi. Apple bu silme işleminin direk olmadığını yayıncılara 30 günlük optimizasyon süresi tanıdıklarını da açıkladı. Buna rağmen bu rakam ortaya çıkmış durumda. Oyunların peşini sırasıyla eğlence, kitap, eğitim ve yaşam tarzı uygulamaları en çok silinen uygulamalar oldu.

Geliştiricilere Yönelik Bir Çalışma

En çok tartışılan gelir dengesizliği ve geliştiricilere imkanlar sağlanması konusunda Apple her zaman çalıştığını bu temizliğinde aslında bağlantılı olduğunun altını çizdi. İşini iyi yapanla yapmayan aynı kefeye koyulmaması bakımından önemli bir gösterge. Uygulamayı koydum, reklamı döşedim biraz da spam ile şu kadar getirir demek doğru değil ve sonucu böyle oluyor.

Yazı oluşturuldu 136

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
izmir profilo servisi
bonus veren siteler
error: İçerik kopyalanamaz!