Ana sayfa Uygulamalar Google’dan Acil Durumlara İçin Harika Uygulama: Güvenilir Kişiler

Google’dan Acil Durumlara İçin Harika Uygulama: Güvenilir Kişiler

1221
0

Google çok başarılı bir uygulama çıkarmış. Acil durumlarda güvendiğin kişilere konum atabileceğin ya da onların sizden konum isteyebileceği türkçe adıyla Güvenilir Kişiler uygulaması mutlaka uygulama listenizde olsun.

Üstelik bu uygulama çevrimdışı iken ve pil durumu yeterli olmasa bile çalışmaya devam ediyor. Bu açıdan gerçekten harika özellikle aileler için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Orjinal ismi Trusted Contacts olan uygulamada amaç güvendiğiniz kişilerin sizin konumunuza erişebilmesi tabi izin vermeniz karşılığında. Böylelikle olası bir durumda kısa sürede yardım alabilmenize olanak tanınıyor.

Uygulama mağazasında Güvenilir Kişiler yazdığınızda karşınıza çıkıyor ve yüklemeyi yapabiliyorsunuz. Android’de şimdiden 100 bin indirmeyi geçmiş durumda. Uygulamada örneğin sizden konum bilgisi istedi güvendiğiniz kişi ve siz veremediniz çünkü imkanınız olmadı diyelim 5 dakika içinde uygulama otomatik konum gönderiyor. Ayrıca Güvenilir Kişiler uygulamasını etkinleştirince konum haritanızı da size özel oluşturuyor. iOS’da şuan yok ama yakın zamanda olması bekleniyor.