Migros Kasiyer Çalışma Şartları ve Maaşlar

 

Kurumsal olarak hizmet veren Migros marketler zinciri çalışanları da diğer marketlerden farklı haklara sahip olurlar. Özellikle sendika haklarına sahip olan Migros çalışanları yıllık izin ve satış başı prim gibi ekstra ödeme alırlar.

Personel olarak Migros kasiyer çalışma şartları ve maaşlar tezgahtarlar ile aynı olmasına rağmen çok dikkat gerektiren bir pozisyondur.

Migros Kasiyer Çalışma Şartları

Tüm çalışma saati boyunca mağazanın bir ucundan diğer ucuna kadar bile gitmeyen kasiyerler yemek molası dışında 10 ile 15 dakika mola verebiliyorlar. Kasiyerler birçok şekilde ödeme problemi yaşatacak olan müşterilere karşı tıpkı bir çağrı merkezi temsilcisi gibi sabırlı olmak zorundadırlar.

Bunun yanı sıra kasada uzun süreli yada büyük miktarda açık verilmesi işten çıkarılmaya kadar varır. Günde 8 saat resmi çalışma süresine uyan Migros kasiyer çalışma şartları ve maaşlar diğer marketlerin aksine fazla mesai ve tatillerde çalışmak zorunda bırakmayan bir kurum olarak bilinir. Çalışanların istemesi halinde resmi tatiller ve bayramda çalışan kişiler ekstra mesai ücreti alırlar. Ödenene bu fazla mesai ücreti normal günlerde çalışılan ücret ile aynı olarak belirlenir. Tüm bunlara ekstra olarak da tüm mağazada hedeflenen kotanın üzerine çıkılması halinde tüm çalışanlara prim ödemesi yapılır.

Migros Kasiyer Maaşları

Her ayın 4’ünde ödenen maaşlar Garanti Bankası hesaplarına yatar. Kasiyer maaşları ilk 6 ay İŞKUR ortaklığıyla alındığı için 1440 TL asgari ücret olarak belirleniyor. Belirlenen bu 6 ayın dolması sonrasında ise kadroya geçen kişiler 185 TL yol parası, 140 TL gıda çeki ve satış başı prim den faydalanırlar. Üstelik Migros’ta çalıştığınız süre boyunca kıdeminiz arttıkça alınan gıda çekinin miktarı da artar. Diğer ödemeler ise şu şekilde yapılır;

  • Her ayın 4’ünde yol parası ödemesi
  • Her ayın 26’sında avans almak isteyenlere ödeme yapılır.

Bu şekilde belirlenen Migros kasiyer çalışma şartları ve maşlar her yıl değişiklik gösterebilir. 1 yılı doldurmanız halinde size verilen 14+2 yıllık izin uzun yıllar hizmet vermeniz halinde 20 güne kadar çıkabilir. Kariyer imkanın da sunulduğu Migros da uzun yıllar çalışma durumunda mağaza müdürlüğü ve hatta bölge müdürlüğüne kadar çıkabilirsiniz.

Yazı oluşturuldu 132

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
steroid satın al
cialis
error: İçerik kopyalanamaz!