WordPress Kullanan Tüm Sitelerin Temalarını Öğrenebilirsiniz

Artık WordPress kullanıcılarının sayısı o kadar arttı ki ortaya harikalar temalar çıkmaya başladı. Ciddi kazanç kapıları geliştiriciler için açılmış oldu. Tabi bunu eklentiler içinde söyleyebiliriz.

Bu yazıda WordPress tabanlı sitelerin temalarını gösteren bir platformdan bahsedeceğim. Kullanımı son derece basit olan bu platformda tek yapmanız gereken temasını öğrenmek istediğiniz sitenin alan adıyla sorgulama yapmak. Bu platformda ayrıca Site sahibinin kullandığı eklentileri de görüntülemek mümkün.

Son zamanlarda yüzlerce tema çıktı. Hala da çıkıyor özellikle mobil uyumlu responsive temalar revaçta. Bazen çok hoşumuza giden bir siteye denk geliyoruz ve kişiler genelde site tema bilgilerini yayınlamıyorlar bizde temayı öğrenemiyoruz. Bu platform sayesinde kolayca temayı öğrenebilir ve satın alma kanalına ulaşabilirsiniz.

İstediğiniz WordPress tabanlı sitenin temasını öğrenmek için WhatWPThemeIsThat adlı siteyi ziyaret etmeniz yeterlidir. Gelen ekranda temasını merak ettiğiniz siteyi yazın ve sorgulayın. Sorgulama sonucunda detaylı bilgiler çıkar. Tema detayları, tema versiyonu, site bilgileri vb. Ayrıca aşağıya doğru sitede kullanılan başlıca eklentileri de görüntüleyebilirsiniz.

Soru: Bir WordPress tabanlı siteyi sorguladım ama tema bilgilerine ulaşamadım?

Cevap: Çünkü hazır bir yapı kullanılmamış geliştirici sıfırdan kendi WordPress tabanlı bir site yaratmış olabilir. Bu durumda zaten satılmasını ve dağıtılmasını istemiyordur ulaşamamanız son derece normal. Bu gibi yapılardan kısıtlama sağlanabiliyor bunu göz önünde bulundurmalısınız. Kullandığı eklentileri görebilirsiniz. Bazısında bu da çıkmayabilir.

Yazı oluşturuldu 134

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön
error: İçerik kopyalanamaz!